Activitati Extrascolare

Activitatea extrascolara din cadrul Scolii Gimnaziale nr 200 este extrem de bogata si diversificata, rezultatele se vad in diplomele castigate la diverse concursuri, cel mai mare proiect fiind Pepiniera de Talente, in cadrul caruia elevii invata sah, canto, teatru, chitara, dans sportiv, arte martiale, balet clasic, arte plastice, pian, baschet, gimnastica ritmica, scriere creativa.  
NUME SI PRENUME PREMIU CONCURS
Dragomir Cristina Premiul III Olimpiada de religie
Codarcea Andrei Mentiune I Olimpiada de religie
Ciosu Miruna Menetiune I Olimpiada de religie
Bogaciu Ioana Premiul I Cangurul Lingvist 2015
Naftan Catalina Mentiune Olimpiada Creativitatii
Marinescu Alexandru Mentiune Olimpiada Creativitatii
Oncica Raluca Maria Premiul I Festivalul interjudetean „Prichindel”
Oncica Raluca Premiul I Concursul „Marele Premiu” al P.N.C
Scaunasu Bogdan Diloma de Merit; Diploma Locul III Concursurile de inot organizate la bazin IMGB
Constantin Catalina Locul I Festivalul national „Generatia Mileniului III”
Constantin Catalina Locul I Stelute
Constantin Catalina Locul I Cupa „Micul Gimnast”
Oncica Ioana Alexandra Premiul I Festivalul interjudetean „Prichindel”
Oncica Ioana Alexandra Premiul I Concursul „Marele Premiu” al P.N.C
Chiru Vlad Paul Diploma de excelenta Festivalul „Prietenii muzicii”
Balcan Maria Alecsandra Locul I Festivalul national „Generatia Mileniului III”
Balcan Maria Alecsandra Locul I Stelute
Balcan Maria Alecsandra Locul I Cupa „Micul Gimnast”
Sirbu Bianca Gabriela Locul I Festivalul national „Generatia Mileniului III”
Trusca Lorena Rebecca Locul I Festivalul national „Generatia Mileniului III”
Trusca Lorena Rebecca Locul I Festivalul National de dans „Triumf”
Marton Alexandru Cristian Locul I Cupa Livone
Marton Alexandru Cristian Locul II Cupa „TCH”
Dinu Marian Gabriel Locul II Cupa „Dance fever”
Dinu Marian Gabriel Locul III Cupa „Dance fever”
Dinu Marian Gabriel Locul I Cupa „Bonito Dance”
Carolea Adriana Alina Locul I Festivalul national „Generatia Mileniului III”
Zota Diana Georgiana Locul I Festivalul national „Generatia Mileniului III”
Constantin Florina Raluca Locul I Festivalul national „Generatia Mileniului III”
Constantin Florina Raluca Locul I Stelute
Constantin Florina Raluca Locul I Cupa „Micul Gimnast”
Neaga Anamaria Locul I Festivalul national „Generatia Mileniului III”
Neaga Anamaria Locul I Cupa „Micul Gimnast”
Voicu Ana Maria Cristina Locul I Festivalul national „Generatia Mileniului III”
Voicu Ana Maria Cristina Locul I Festivalul National de dans „Triumf”
Voicu Ana Maria Cristina Locul I Cupa „Micul Gimnast”
Enache Oana Denisa Locul I Festivalul national „Generatia Mileniului III”
Enache Oana Denisa Locul I Stelute
Ionescu Daria Locul I Concursul „Marele Premiu” al P.N.C
Ionescu Daria Locul I Festivalul national „Generatia Mileniului III”
Ionescu Daria Locul I Concurs International „Povesti de langa Dunare”
Ionescu Daria Locul V Concurs International Word Cup Dobrogea
Ionescu Daria Locul VIII Concurs International Word Cup Dynarmyk
Ionescu Daria Locul XII Concurs International Word Cup The Aliens
Ionescu Daria Locul II Concurs Bucharest Dance Festival
Ehim Simona Aurora Locul I Festivalul national „Generatia Mileniului III”