Activitatea extrascolara din cadrul Scolii Gimnaziale nr 200 este extrem de bogata si diversificata, rezultatele se vad in diplomele castigate la diverse concursuri, cel mai mare proiect fiind Pepiniera de Talente, in cadrul caruia elevii invata sah, canto, teatru, chitara, dans sportiv, arte martiale, balet clasic, arte plastice, pian, baschet, gimnastica ritmica, scriere creativa.
NUME SI PRENUME | PREMIU | CONCURS |
Dragomir Cristina | Premiul III | Olimpiada de religie |
Codarcea Andrei | Mentiune I | Olimpiada de religie |
Ciosu Miruna | Menetiune I | Olimpiada de religie |
Bogaciu Ioana | Premiul I | Cangurul Lingvist 2015 |
Naftan Catalina | Mentiune | Olimpiada Creativitatii |
Marinescu Alexandru | Mentiune | Olimpiada Creativitatii |
Oncica Raluca Maria | Premiul I | Festivalul interjudetean „Prichindel” |
Oncica Raluca | Premiul I | Concursul „Marele Premiu” al P.N.C |
Scaunasu Bogdan | Diloma de Merit;
Diploma Locul III |
Concursurile de inot organizate la bazin IMGB |
Constantin Catalina | Locul I | Festivalul national „Generatia Mileniului III” |
Constantin Catalina | Locul I | Stelute |
Constantin Catalina | Locul I | Cupa „Micul Gimnast” |
Oncica Ioana Alexandra | Premiul I | Festivalul interjudetean „Prichindel” |
Oncica Ioana Alexandra | Premiul I | Concursul „Marele Premiu” al P.N.C |
Chiru Vlad Paul | Diploma de excelenta | Festivalul „Prietenii muzicii” |
Balcan Maria Alecsandra | Locul I | Festivalul national „Generatia Mileniului III” |
Balcan Maria Alecsandra | Locul I | Stelute |
Balcan Maria Alecsandra | Locul I | Cupa „Micul Gimnast” |
Sirbu Bianca Gabriela | Locul I | Festivalul national „Generatia Mileniului III” |
Trusca Lorena Rebecca | Locul I | Festivalul national „Generatia Mileniului III” |
Trusca Lorena Rebecca | Locul I | Festivalul National de dans „Triumf” |
Marton Alexandru Cristian | Locul I | Cupa Livone |
Marton Alexandru Cristian | Locul II | Cupa „TCH” |
Dinu Marian Gabriel | Locul II | Cupa „Dance fever” |
Dinu Marian Gabriel | Locul III | Cupa „Dance fever” |
Dinu Marian Gabriel | Locul I | Cupa „Bonito Dance” |
Carolea Adriana Alina | Locul I | Festivalul national „Generatia Mileniului III” |
Zota Diana Georgiana | Locul I | Festivalul national „Generatia Mileniului III” |
Constantin Florina Raluca | Locul I | Festivalul national „Generatia Mileniului III” |
Constantin Florina Raluca | Locul I | Stelute |
Constantin Florina Raluca | Locul I | Cupa „Micul Gimnast” |
Neaga Anamaria | Locul I | Festivalul national „Generatia Mileniului III” |
Neaga Anamaria | Locul I | Cupa „Micul Gimnast” |
Voicu Ana Maria Cristina | Locul I | Festivalul national „Generatia Mileniului III” |
Voicu Ana Maria Cristina | Locul I | Festivalul National de dans „Triumf” |
Voicu Ana Maria Cristina | Locul I | Cupa „Micul Gimnast” |
Enache Oana Denisa | Locul I | Festivalul national „Generatia Mileniului III” |
Enache Oana Denisa | Locul I | Stelute |
Ionescu Daria | Locul I | Concursul „Marele Premiu” al P.N.C |
Ionescu Daria | Locul I | Festivalul national „Generatia Mileniului III” |
Ionescu Daria | Locul I | Concurs International „Povesti de langa Dunare” |
Ionescu Daria | Locul V | Concurs International Word Cup Dobrogea |
Ionescu Daria | Locul VIII | Concurs International Word Cup Dynarmyk |
Ionescu Daria | Locul XII | Concurs International Word Cup The Aliens |
Ionescu Daria | Locul II | Concurs Bucharest Dance Festival |
Ehim Simona Aurora | Locul I | Festivalul national „Generatia Mileniului III” |